Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Kolejna sesja za nami!

Informujemy, iż od 2 lipca 2018 r. rozpoczyna się kolejna rekrutacja - informacje w rozwinięciu artykułu.

Już po raz drugi grupa nauczycieli-studentów zakończyła swoją edukację na studiach podyplomowych w PODN w Złotoryi, które były realizowane w porozumieniu z Wyższą Szkolą Nauk Pedagogicznych w Warszawie.

W dniach 10 i 16 czerwca odbyła się sesja egzaminacyjna, do której przystąpiło 64 studentów, z czego 21 zdawało egzamin z dwóch kierunków. O bardzo wysokim poziomie tegorocznej sesji, a co za tym idzie dobrze merytorycznie przygotowanych studentach świadczyć może fakt, iż niejednokrotnie trzeba było im przerywać wypowiedzi podczas przeprowadzanych egzaminów.

26 czerwca 2018


Czytaj więcej o: Kolejna sesja za nami!

Gala talentów

Przejdź do - Gala talentów

Dnia 07.06.2018 r. w ZOKiR po raz trzeci odbyła się Powiatowa Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest promocja talentów i osiągnięć uczniów placówek oświatowych Powiatu Złotoryjskiego. Podczas uroczystości laureatom zostały wręczone nagrody książkowe, a dyrektorom szkół, opiekunom oraz organizatorom konkursów podziękowania. Nie zapomniano również o rodzicach, którzy na co dzień wspierają swoje pociechy w drodze do sukcesu.

26 czerwca 2018


Czytaj więcej o: Gala talentów

„Kim jesteś człowieku”

Przejdź do - „Kim jesteś człowieku”

Pytanie otwarte, na które każdemu z nas trudno jest znaleźć jednoznaczną odpowiedź, było myślą przewodnią wykładu Biskupa Legnickiego prof. dr. hab.  Zbigniewa Kiernikowskiego, które odbyło się  dnia 22 maja br. w PODN i PPP  w Złotoryi.

30 maja 2018


Czytaj więcej o: „Kim jesteś człowieku”

Wyniki Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas IV-V

W dniu 18 maja 2018 r. w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Złotoryi odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas IV-V szkół podstawowych. Wzięło w nim udział 18 uczestników z 9 szkół powiatu złotoryjskiego. Zadaniem uczniów było napisanie zamieszczonego poniżej dyktanda i rozwiązanie testu ortograficznego. Za bezbłędnie napisane dyktando można było otrzymać 100 punktów, zaś za poprawnie rozwiązany test 37 punktów. Prace oceniało jury w składzie: Barbara Porębska, Ewa Grzesik i Jolanta Wróblewska. Wyniki Powiatowego Konkursu Ortograficznego przedstawiają się następująco:

 

I miejsce / 116 pkt. – Maja Siwik – SP nr 1  w Złotoryi

II miejsce ex aequo/ 113 pkt. – Zofia Tłuczek i Konstancja Kupiec– SP Nr 3        w Złotoryi

III miejsce / 111 pkt.  –  Julia Hołówka – SP nr 1  w Złotoryi

 

 

24 maja 2018


Czytaj więcej o: Wyniki Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas IV-V