FORUM PORADNICTWA ZAWODOWEGO 2017

Drukuj

Już po raz kolejny zorganizowane zostało w dniu 11.10.2017r. Forum Poradnictwa Zawodowego w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno - Pedagogicznego w Złotoryi.

Głównym celem przedsięwzięcia przygotowanego w trakcie Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery jest szerzenie idei poradnictwa zawodowego w Polsce oraz wspieranie młodych ludzi w podejmowaniu trafnych decyzji edukacyjno – zawodowych. Hasło tegorocznej edycji OTK brzmi ,,Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje".

 

  • P1040775
  • P1040792
  • P1040795
  • P1040803

Po krótkim wystąpieniu Dyrektora PODNiPPP Pana Kazimierza Karsta, podczas którego powitał przybyłych gości oraz przedstawił ideę Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, swoje prelekcje wygłosili:

1. Joanna Król - ,,Jak swoje uzdolnienia przeobrazić w sukces i własny biznes”.
2. Doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy w Złotoryi Pani Elżbieta Blachura - ,, Kompetencje miękkie – czyli co pracodawcy cenią najbardziej”.
3. Psycholog Pani Danuta Saluk – Niepiekło - ,,Odkrywanie talentu i wspieranie młodzieży w wyborze zawodu”.

W drugiej części forum 3-osobowe drużyny z: Gimnazjum Dwujęzycznego
w Złotoryi, oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej nr 3 w Złotoryi, oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej z Wilkowa, oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej z Zagrodna oraz oddziału gimnazjalnego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Świerzawie zmierzyły się w konkursach pn ,,Gra o zawodach”
Rywalizacja była zacięta, a różnica punktowa niewielka. Ostateczne zwycięstwo i główna nagroda przypadły drużynie z Oddziału Gimnazjalnego
w Wilkowie. Mamy nadzieję, że za rok znów uda nam się spotkać i promować wspaniałą ideę poradnictwa zawodowego.

Copyright PS 2013