Dni Otwarte PODNiPPP rok szkolny 2017/2018

Drukuj

       27 września w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Złotoryi przy ulicy Szkolnej 1 miał miejsce dzień otwarty. Impreza odbywa się od kilku lat w pierwszych tygodniach po rozpoczęciu roku szkolnego. Podobnie jak poprzednio i tym razem Poradnię tłumnie odwiedzili goście. Wydarzenie skierowane zostało głównie do dzieci młodszych. Nasze pociechy miały możliwość rozejrzeć się po gabinetach diagnostycznych   i terapeutycznych oraz usłyszeć parę słów o ich przeznaczeniu. Goście dowiedzieli się czym zajmują się psycholodzy, pedagodzy i logopedzi, kiedy warto przyjść z wizytą, jak ona przebiega. Podstawowym celem było zmniejszenie obaw i niechęci przed wizytą w Poradni.  Dzieci czasami boją się rozmowy z psychologiem, mówienia o swoich problemach, a zdarza się że traktują wizytę jak karę lub dowód swojej inności. Dzięki dniom otwartym potencjalni klienci mieli możliwość poznania pracowników Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej i stosowanych w diagnozie narzędzi w sposób zabawowy, bezpieczny i przyjemny, co w przyszłości ułatwi kontakt z uczniami korzystającymi z usług specjalistów z Poradni. Maluchom najbardziej podobał się nowoczesny sprzęt interaktywny z pokoju logopedy i duża sala zabaw. Same z wizyty najlepiej zapamiętały basen z kulkami i słodki poczęstunek na zakończenie odwiedzin.

  • DSC06492
  • DSC06493
  • DSC06494
  • DSC06495
  • DSC06499
  • DSC06501

 

 

 

 

Copyright PS 2013