PODSTAWOWE INFORMACJE

Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno - Pedagogicznego jest placówką powołaną przez Zarząd Powiatu w Złotoryi.

W skład placówki wchodzą :

 • Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna

 • Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli

 • Biblioteka Pedagogiczna

 • Szkolne Schronisko Młodzieżowe "Zacisze"

Dyrektorem Ośrodka jest mgr Kazimierz Karst

_____________________________________________________________________________________

AKTUALNOŚCI:

Nabór na stanowisko urzędnicze - Główny Księgowy

Na podstawie art. 13 ust. I ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych (Dz.U. Nr 223, poz. 1458, z późn. zm.)

 

Dyrektor

Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno- Pedagogicznego w Złotoryi

ul. Szkolna 1, 59-500 Złotoryja

OGŁASZA NABÓR KANDYDATÓW NA STANOWISKO URZĘDNICZE

Główny Księgowy w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli 
i Poradnictwa Psychologiczno- Pedagogicznego w Złotoryi w wymiarze 
1/1 etatu

Czytaj więcej: Nabór na stanowisko urzędnicze - Główny Księgowy

Rok Akademicki 2017/2018

             Dyrektor PODNiPPP w Złotoryi zaprasza

21 października 2017 r. o godz.9:00

wszystkich słuchaczy studiów podyplomowych na inaugurację Roku Akademickiego oraz pierwszy zjazd.

 

Miejsce spotkania: sala konferencyjna PODNiPPP w Złotoryi, ul. Szkolna 1

 

 

 

FORUM PORADNICTWA ZAWODOWEGO 2017

Już po raz kolejny zorganizowane zostało w dniu 11.10.2017r. Forum Poradnictwa Zawodowego w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno - Pedagogicznego w Złotoryi.

Głównym celem przedsięwzięcia przygotowanego w trakcie Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery jest szerzenie idei poradnictwa zawodowego w Polsce oraz wspieranie młodych ludzi w podejmowaniu trafnych decyzji edukacyjno – zawodowych. Hasło tegorocznej edycji OTK brzmi ,,Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje".

 

 • P1040775
 • P1040792
 • P1040795
 • P1040803

Czytaj więcej: FORUM PORADNICTWA ZAWODOWEGO 2017

Konferencja Dyrektorów Szkól i Palcówek Oświatowych

W dniu 10.10.2017 r. w siedzibie PODNiPPP w Złotoryi odbyła się konferencja w ramach sieci współpracy i samokształcenia dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych inaugurująca rok szkolny 2017/2018.

Konferencję rozpoczął Dyrektor PODNiPPP Pan Kazimierz Karst, który powitał zaproszonych gości i uczestników oraz przedstawił tematykę spotkania. W pierwszej części konsultanci DODN filia w Jeleniej Górze: Pani Katarzyna Baeck – Kamińska i Pani Bogusława Bogucka zaprezentowały „Program kompleksowego wspomagania szkół, przedszkoli i placówek oświatowych”. W dyskusji, która odbyła się po prezentacji omówione zostały możliwości wspomagania pracy szkół i zasady współpracy z PODN  i jego partnerem , którym jest DODN- Filia w Jeleniej Górze. Następnie, psycholog poradni Pani Dorota Koziorowska omówiła główne zmiany w prawie oświatowym dotyczące zasad udzielania pomocy psychologiczno – pedagogicznej oraz wydawania orzeczeń i opinii przez zespoły orzekające działające w publicznych poradniach psychologiczno - pedagogicznych.

Na koniec spotkania dyrektorzy opracowali harmonogram konkursów przedmiotowych na rok szkolny 2017/2018. Ponadto w ramach sieci współpracy i samodoskonalenia dyrektorów omówiono plan pracy na nowy rok szkolny.

 • DSC06504
 • DSC06508
 • DSC06511
 • DSC06512

 

Dni Otwarte PODNiPPP rok szkolny 2017/2018

       27 września w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Złotoryi przy ulicy Szkolnej 1 miał miejsce dzień otwarty. Impreza odbywa się od kilku lat w pierwszych tygodniach po rozpoczęciu roku szkolnego. Podobnie jak poprzednio i tym razem Poradnię tłumnie odwiedzili goście. Wydarzenie skierowane zostało głównie do dzieci młodszych. Nasze pociechy miały możliwość rozejrzeć się po gabinetach diagnostycznych   i terapeutycznych oraz usłyszeć parę słów o ich przeznaczeniu. Goście dowiedzieli się czym zajmują się psycholodzy, pedagodzy i logopedzi, kiedy warto przyjść z wizytą, jak ona przebiega. Podstawowym celem było zmniejszenie obaw i niechęci przed wizytą w Poradni.  Dzieci czasami boją się rozmowy z psychologiem, mówienia o swoich problemach, a zdarza się że traktują wizytę jak karę lub dowód swojej inności. Dzięki dniom otwartym potencjalni klienci mieli możliwość poznania pracowników Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej i stosowanych w diagnozie narzędzi w sposób zabawowy, bezpieczny i przyjemny, co w przyszłości ułatwi kontakt z uczniami korzystającymi z usług specjalistów z Poradni. Maluchom najbardziej podobał się nowoczesny sprzęt interaktywny z pokoju logopedy i duża sala zabaw. Same z wizyty najlepiej zapamiętały basen z kulkami i słodki poczęstunek na zakończenie odwiedzin.

 • DSC06492
 • DSC06493
 • DSC06494
 • DSC06495
 • DSC06499
 • DSC06501

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2017 / 2018

Znalezione obrazy dla zapytania gify szkoła   Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018

składamy wszystkim Nauczycielom i Pracownikom oświaty

najserdeczniejsze życzenia, wielu sukcesów oraz osobistej satysfakcji

z wykonywanych zadań i obowiązków.

 

Uczniom życzymy, aby nadchodzące miesiące

były nie tylko czasem wytężonej pracy,

ale niosły ze sobą także wiele radości i zadowolenia z rozwoju własnych

zainteresowań i uzdolnień.


Wszystkim Rodzicom i Opiekunom uczniów życzymy,

 aby osiągnięcia Waszych dzieci były dla Was nieustającym powodem do dumy.

 

                                                                                    Dyrektor

                                                             oraz Pracownicy PODNiPPP w Złotoryi

 

Zakończenie roku akademickiego 2016/2017

           Pierwszych 44 studentów Studiów Podyplomowych zorganizowanych przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Złotoryi przy współpracy z Wyższą Szkołą Komunikowania, Politologii i Stosunków Międzynarodowych w Warszawie odebrało z rąk Starosty Powiatu Złotoryjskiego - Pani Wandy Grabos i Dyrektora PODNiPPP - Kazimierza Karsta w dniu 29.08.2017r. świadectwa ukończenia wybranych przez siebie kierunków.

 • DSC_0821
 • DSC_0822
 • DSC_0823
 • DSC_0824
 • DSC_0835
 • DSC_0839

Czytaj więcej: Zakończenie roku akademickiego 2016/2017

STUDIA PODYPLOMOWE 2017/2018

Szanowni Państwo,

Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno- Pedagogicznego w Złotoryi we współpracy z Wyższą Szkołą Komunikowania, Politologii i Stosunków Międzynarodowych w Warszawie rozpoczyna dnia
15 lipca 2017 r. rekrutację na studia podyplomowe w roku akademickim 2017/2018 dla nauczycieli wszystkich szczebli edukacyjnych oraz- co jest nowością studia zaoczne - I stopnia ( licencjat lub inżynier) na wielu kierunkach- między innymi pedagogicznych oraz administracyjnych.

Oferta zawiera 37 kierunków pedagogicznych, 7 administracyjnych oraz
5 dodatkowych. Szczegółowe informacje zawarte są w "Informatorze o studiach podyplomowych", który w najbliższym czasie będzie przesłany do szkół
i placówek oświatowych powiatu złotoryjskiego.

Zajęcia odbywać się będą w naszej Placówce ( PODNiPPP) przy ul. Szkolnej 1
w Złotoryi. Szczegółowe informacje można znaleźć i pobrać ze strony internetowej www.podnzlotoryja.pl, a wyrazie jakichkolwiek pytań prosimy
o bezpośredni kontakt telefoniczny- nr tel. 768783549- lub mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Państwa pytania.

 

 

 

 

Podkategorie

Copyright PS 2013