Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno - Pedagogicznego

Aktualności

Artykuły

Dzień Bezpiecznego Internetu w Bibliotece Pedagogicznej

Przejdź do - Dzień Bezpiecznego Internetu w Bibliotece Pedagogicznej

Z okazji przypadającego 6 lutego Dnia Bezpiecznego Internetu  Biblioteka Pedagogiczna zaprosiła uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych do udziału w zajęciach edukacyjnych poświęconych zasadom bezpiecznego i kulturalnego zachowania się w Internecie oraz zasadom kształtowania pozytywnego wizerunku w sieci.

5 marca 2018


Czytaj więcej o: Dzień Bezpiecznego Internetu w Bibliotece Pedagogicznej

Publikacja „Jak wspierać dziecko w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach”

Czyli o znaczeniu zwalniania, świadomego zmniejszania napięcia, uważności na własne emocje.

Dzieci potrzebują być w bezpiecznym, wzajemnym  kontakcie wzrokowym i fizycznym z drugą osobą. Jest im to niezbędne do tworzenia prawidłowych więzi: najpierw z rodzicem/opiekunem, a  w przyszłości – z  innymi ludźmi. Nasze ciała stale są w naturalnym rytmie - poszerzają się i kurczą (rytm oddechu, bicia serca). Ten ruch jest jak melodia przepływu energii w naszym organizmie. Zatrzymanie z różnych powodów tego naturalnego przepływu skutkuje różnego rodzaju trudnościami w dzieciństwie i życiu dorosłym. Dlatego tak ważne jest bycie z dziećmi: w kontakcie wzrokowym, głaskanie ich, przytulanie, kołysanie.

5 marca 2018


Czytaj więcej o: Publikacja „Jak wspierać dziecko w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach”

Dyktando 2018 - Spotkanie po latach

Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla szkół ponadpodstawowych 2018

Dyktando

Spotkanie po latach

Wracając z pięcioipółdniowego urlopu w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, spotkałem na nowo wybudowanym dworcu ekskolegę ze studiów. Niełatwo go zapomnieć, gdyż ten cherlawy hipochondryk o flegmatycznym temperamencie nieraz miał chandrę i psuł humor kolegom. Był wiecznie znużony i pogrążony w apatii, a poza tym często niedomagał, co niepokoiło nie tylko lekarzy, lecz przede wszystkim rodzinę. Ubrany w krwistoczerwoną kurtkę wynurzył się teraz spośród tłumu podróżnych, którzy wysiedli z dalekobieżnego pociągu i nie łypnąwszy nawet okiem w moim kierunku, skierował się z hardą miną do wyjścia.

13 lutego 2018


Czytaj więcej o: Dyktando 2018 - Spotkanie po latach

Wyniki Powiatowego Konkursu Ortograficznego

W dniu 8 lutego 2018 r. w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Złotoryi został przeprowadzony Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla szkół ponadgimnazjalnych. Wzięło w nim udział 14 uczniów. Zadaniem uczniów było napisanie zamieszczonego poniżej dyktanda   i rozwiązanie testu. Za bezbłędnie napisane dyktando można było zdobyć 150 punktów, zaś za bezbłędnie rozwiązany test 25 punktów. Prace oceniało jury  w składzie : Barbara Porębska, Renata Fuchs i Jolanta Wróblewska.

13 lutego 2018


Czytaj więcej o: Wyniki Powiatowego Konkursu Ortograficznego
Wdrożenie strony internetowej: www.easy-site.pl