Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Zdrowie promuję i dobrze się czuję

Pedagodzy działu wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi po raz kolejny opracowali i wdrożyli innowację pedagogiczną pt. „Zdrowie promuję i dobrze się czuję”. Program działań innowacyjnych skierowany jest do uczniów klasy IV-VIII szkół powiatu złotoryjskiego. Pomysł wdrożenia innowacji promującej zdrowy styl życia zrodził się na podstawie obserwacji uczniów, informacji płynących od rodziców i pedagogów ale również ogólnopolskich raportów alarmujących o pogarszającym się stanie zdrowia dzieci, wynikających z niewłaściwego odżywiania się. Niepokojący jest również fakt, że obecnie w Polsce (dane na podstawie WHO) niemal ok. 33% dzieci i młodzieży boryka się z otyłością i nadwagą. Dodatkowym czynnikiem utrudniającym utrzymanie prawidłowej masy ciała była pandemia, która niekorzystnie wpłynęła na zdrowie psychiczne i fizyczne uczniów.

Aby uświadomić młodym ludziom, jakie niebezpieczne konsekwencje mogą wynikać z negatywnych zachowań zdrowotnych, pedagodzy przeprowadzali spotkania z uczniami zarówno stacjonarnie jak i w formie zdalnej. Celem zajęć były: promocja zdrowia, w tym zdrowe nawyki żywieniowe, zachęcanie do aktywności fizycznej oraz obszerna i kompleksowa edukacja dzieci i młodzieży dotycząca zdrowego stylu życia.

Banery/Logo