Dyrektorzy szkół, Nauczyciele języka polskiego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
21 września 2018

W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, PODN i PPP zaprasza do udziału w Dyktandzie Niepodległościowym "Po polsku o  historii". Dyktando w roku szkolnym 2018/2019 będzie się odbywać w trzech kategoriach wiekowych: klasy 4-6 szkoły podstawowej, klasy 7-8 szkoły podstawowej i gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Tematami dyktand są wydarzenia i postacie związane z odzyskiwaniem niepodległości. 

Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch etapach: szkolnym i wojewódzkim. Uczniowie będą rywalizowali w ramach swojego województwa. Organizatorami Dyktanda Niepodległościowego są krakowska Fundacja "Zawsze warto"  i Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu. VI Dyktando Niepodległościowe odbędzie się w województwie dolnośląskim, lubelskim, małopolskim, opolskim, podkarpackim i śląskim.

W województwie dolnośląskim honorowy patronat nad konkursem objęli: Roman Kowalczyk- Dolnośląski Kurator Oświaty i Rafał Dutkiewicz- Prezydent Wrocławia.

Zgłoszenia szkół przyjmowane są do 28 września 2018 roku.

Etap szkolny odbędzie się 9 października, a 7 listopada 2018 finał wojewódzki.