Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Uchodźcy z Ukrainy w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym ,,Zacisze‘‘ w Złotoryi

Szkolne Schronisko Młodzieżowe ,,Zacisze‘‘ jest jedną z placówek Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego powołanych przez  Powiat  Złotoryjski. Na co dzień oferuje miejsca noclegowe dla osób chcących cieszyć się okolicznymi atrakcjami oraz urokami Krainy Wygasłych Wulkanów. Ośrodek posiada 80 miejsc noclegowych, samoobsługową kuchnię, świetlicę, dostęp do Internetu Wi-Fi oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

W obliczu tragedii, jaka odbywa się za wschodnią granicą oraz tysiącami uchodźców uciekających przed wojną, Powiat Złotoryjski udostępnił wszystkie miejsca noclegowe. Dziesiątki mieszkańców Złotoryi bierze udział w inicjatywie, jaką jest pomoc przybyłym do naszego miasta Ukraińcom  w postaci ofiarowania im najpotrzebniejszych rzeczy, takich jak żywność, ubrania i artykuły higieniczne. Ośrodek i powołani przez niego wolontariusze umożliwiają osobom potrzebującym transport do lekarzy i w inne miejsca, w które potrzebują się dostać, są także w stałym kontakcie z uchodźcami na wypadek, gdyby potrzebowali innej  pomocy. Aktualnie w Schronisku znalazło miejsce ponad 70 osób (ciągle trwa rotacja), w tym kilkanaścioro dzieci w różnym wieku. Miejsce znalazły także zwierzęta domowe – 2 psy i 2 koty, które również mają zapewnione wszystko, co potrzebne jest im do życia .

W imieniu rodzin ukraińskich dziękujemy wszystkim, którym los potrzebującego człowieka nie jest obojętny, za okazane serce i dobroć, wsparcie materialne jak i finansowe. My z kolei liczymy na dalsze wsparcie, które na pewno jeszcze będzie potrzebne. 

 

Dyrektor  PODN i PPP

Kazimierz Karst

Banery/Logo