Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Pomyśl, zanim klikniesz

„Pomyśl, zanim klikniesz”- to innowacja pedagogiczna opracowana i realizowana przez pedagogów działu wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi –Joannę Dudek, Paulinę Starowicz oraz Annę Orzech. Jest ona skierowana do uczniów klas I-VI szkół podstawowych Powiatu Złotoryjskiego. Program działań innowacyjnych ma w swoim założeniu wyjść naprzeciw oczekiwaniom społecznym w zakresie podejmowania działań dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu. W dobie panującej pandemii, kiedy to uczniowie niejako zostali przymuszeni do przesiadywania przed komputerem, smartfonem czy tabletem nasiliły się zagrożenia wynikające  z niewłaściwego korzystania z przestrzeni wirtualnej. Wychodząc naprzeciw zgłaszanym przez środowisko problemom pedagodzy opracowali scenariusze zajęć mających na celu zmniejszenie niepożądanych zachowań w Sieci, naruszających netykietę. Spotkania z młodymi internautami będą odbywać się w formie zdalnej, poprzez platformę Zoom, po wcześniejszych ustaleniach z wychowawcami klas.

Równoległymi działaniami, które zakłada innowacja są: umieszczenie artykułu ,,Kodeks Świadomego E-uczniaka na wesoło” na stronie Placówki, gazetka ,,(Nie)bezpieczny Internet” zaprezentowana na tablicy informacyjnej Poradni, udział pedagogów w webinariach na temat bezpieczeństwa w sieci, zgłoszenie inicjatywy Dnia Bezpiecznego Internetu na stronie saferinternet.pl, opracowanie oraz przeprowadzenie testu wiedzy on-line o Internecie.

Banery/Logo